Videorelacja jako marketing

Wideo marketing zdobywa coraz bardziej dominującą pozycję na rynku. Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ treści, które są prezentowane w tej formie mają o wiele większą siłę przekonywania niż “zwykłe” słowo pisane. Nie należy jednak mylić przy tym omawianego pojęcia z reklamą telewizyjną. Posiadają one kluczowe różnice.

CECHY WIDEO MARKETINGU

Jak już było wspomniane, wideo marketing posiada olbrzymi wpływ na emocje odbiorców. Jednak w przeciwieństwie do reklamy nie jest to jedynym elementem, który ma przekonać widzów. Z całą pewnością można uznać, że obustronna komunikacja, nastawienie na rzetelne zaprezentowanie produktu czy usługi, a także otwartość na odbiorców to elementy, które charakteryzują się większą siłą przebicia od klasycznych reklam. Nastawione są tylko i wyłącznie na jednostronne atakowanie różnorodnymi komunikatami, które są zabarwione emocjonalnie.

ZAUFANIE DO MARKI, A WIDEO MARKETING

Produkt albo usługa, które są zaprezentowane w formie wideo cieszą się dużym zaufaniem. Odbiorca jest świadomy, że nie jest to reklama (a przynajmniej nie ta typowa), w której określony towar prezentowany jest przez wynajętego aktora. W wideo marketingu udział biorą ludzie, którzy są mocno związani z daną branżą albo marką, a nierzadko także klienci oraz niezależni eksperci. Mogą oni z czystym sumieniem polecić (albo ewentualnie odradzić) pokazywany towar. Użytkownicy z pewnością bardziej ufają tego rodzaju przekazom, ponieważ nie ma w nich aż widocznego i budzącego wstręt przekłamania, sztucznych uśmiechów oraz wyuczonej mowy ciała. Te elementy nie mają nic wspólnego z rzeczywistą reakcją na promowany produkt. Dobrze jest wiedzieć także, że możliwość obustronnej komunikacji albo oceny produktu czy usługi sprawia, że zaufanie klienta do marki jeszcze bardziej wzrasta. Zdają sobie z tego sprawę wszyscy producenci.

VIDEORELACJE

Wideo relacja z firmowego wydarzenia takiego jak: różnego rodzaju targi, event’y, czy nawet szkolenie może stać się jednym z elementów skutecznej promocji przedsiębiorstwa. Do dużo znaczących wydarzeń z życia firmy zaliczane są także różnorakie wyjazdy czy imprezy integracyjne, a także tak zwane “wewnętrzne spotkania” oraz uroczystości. Utrwalenie ich w postaci filmu jest nie tylko miłą pamiątką i elementem intrygującym pracowników, ale także materiałem, który przyciąga więcej chętnych. W produkcji tego typu relacji najważniejsze jest wcześniejsze dobre przygotowanie. Przed wydarzeniem należy zebrać wszystkie potrzebne informacje, a także ustalić szczegóły z organizatorami i osobami, które biorą w nim udział.

PROCES REALIZACJI VIDEORELACJI

Na samym początku trzeba przygotować dokładny harmonogram wydarzenia. Następny etapem to skrupulatne ustalenie co, kto oraz w jakiej sytuacji musi znaleźć się na filmie, a także stworzenie wstępnej koncepcji formy filmu. Potem trzeba oczywiście stworzyć scenariusz docelowy, wybrać podkład muzyczny oraz nagrać głos lektora (choć wszystko zależy od formy). Następnie następuje montaż i przekazanie gotowego już materiału na nośniku.

 

Skontaktuj się z nami!

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.