Testimonial video

Czym jest testimonial video?

 

Testimonial video najprościej mówiąc, jest opinią (świadectwem) wystawionym przez osobę trzecią. Jeżeli jest to dobrze zaplanowana reklama, może być niezwykle skuteczna. Warto jednak zadbać o wiarygodność i w filmie zaprezentować opinie osób na stałe współpracujących z przedsiębiorstwem.

testimonial video

testimonial video Poland

Co warto wiedzieć o testimonial video?

Testimonial video to jedna z form filmu reklamowego, który w zależności od potrzeb firmy może mieć bardzo różną długość. Najczęściej tego typu nagrania trafiają na stronę internetową, promując tym samym w pozytywny sposób działalność firmy. Krótsze video bardzo dobrze sprawdzą się przy prezentacji na portalach społecznościowych.
Dobrze zaplanowane testimonial video to forma reklamy dająca bardzo duże szanse na pozyskanie nowych klientów, ale nie tylko. To również możliwość budowania wizerunku firmy jako rzetelnego i zaufanego pracodawcy, dla którego warto pracować. To istotne, bo jak wiadomo w większości firm to właśnie konstruktywni i wykształceni pracownicy są w stanie przyczynić się do sukcesu działalności firmy.

Czy warto skorzystać z testimonial video?

 

Na rynku działa wiele firm zajmujących się przygotowywaniem różnych form video. Nie wszystkie jednak są na tyle kreatywne, że będą w stanie zrobić to tak dobrze, by nagranie przyczyniło się do firmowego sukcesu. Dlatego też decydując się na taką formę reklamy, warto wybrać studio, które doskonale się na tym zna, jest pełne ciekawych pomysłów, a wszystkie zadania realizuje na wysokim poziomie.
Film przedstawiający wypowiedzi klientów zachwalających najlepsze cechy przedsiębiorstwa będzie znacznie wiarygodniejszy niż film, w którym cechy działania firmy prezentowane są przez jej właścicieli czy pracowników.

 

Czy testimonial video to skuteczna forma reklamy?

 

Testimonial video to skuteczna forma reklamy pod warunkiem, że:
- do przygotowania video wybrane zostaną opinię klientów strategicznych i najważniejszych z punktu widzenia funkcjonowania firmy (oczywiście klienci muszą wyrazić chęć i zgodzić się na przedstawienie swojej opinii w filmie – warto przy tym im podziękować za udział w filmie i podkreślić uznanie dla dotychczasowej współpracy);
- opinie muszą być prawdziwe, przedstawione w sposób szczery, naturalny i wiarygodny. Należy pamiętać o tym, że klienci nie są zawodowymi aktorami i to nie może się zmienić.
Aby działać skutecznie, testimonial nie musi być wcale długi. Według specjalistów optymalna długość takiego filmu to 2–3 minuty. Ze wszystkich wypowiedzi przekazanych przez klientów należy wybrać te najciekawsze, najważniejsze i najbardziej szczere, wiarygodne. Oczywiście należy także zadbać o odpowiednią oprawę, aby film był ciekawy i interesujący dla odbiorcy, który skupi się nie tylko na prezentowanych faktach.

 

Jak ułatwić przygotowanie filmu, czyli jakie pytania warto zadać klientom w nagraniu?

 

Przygotowania do nagrania testimonia warto zacząć znacznie wcześniej przed planowanym dniem nagrania video. Przede wszystkim należy zastanowić się nad listą pytań, które zostaną zadane klientom opowiadającym o zaletach współpracy z firmą. Oto kilka pomysłów na pytania, które mogą znaleźć się w takim formularzu.
1. Co skłoniło Cię do skorzystania z danego produktu/usługi?
2. Czy przy współpracy z firmą X pojawiły się jakiekolwiek trudności?
3. Czy zaistniałe problemy zostały szybko i skutecznie rozwiązane?
4. Jak zakup produktu/usługi wpłyną na działalność Twojej firmy?
5. Co najbardziej podoba Ci się w zakupionym produkcie/usłudze?
6. Czy polecisz produkt/usługę? Możesz jakoś uzasadnić swoją odpowiedź?
Oczywiście takich pytań może być zdecydowanie więcej i mogą się one różnić mniej lub bardziej swoją treścią. Przede wszystkim należy pamiętać o ich dopasowaniu do sytuacji i profilu działalności przedsiębiorstwa.

 

testimonial video

testimonial video

 

 

Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

 

Wiele przedsiębiorstw zastanawia się nad tym, czy testimonial video opracować samodzielnie, czy może skorzystać z pomocy firmy zajmującej się profesjonalnym nagrywaniem filmów reklamowych. Zdecydowanie druga opcja będzie najkorzystniejsza. Specjaliści nie tylko będą w stanie ubrać treść nagrania w odpowiednią formę, aby prezentowała się jak najlepiej. Będą również dysponowali profesjonalnym sprzętem pozwalającym na przygotowanie video najwyższej jakości. Film zostanie nie tylko nagrany, ale i odpowiednio zmontowany tak, aby znalazły się w nim same najważniejsze informacje prezentujące pozytywną opinię klientów o działaniu przedsiębiorstwa. Profesjonalizm jest kluczowy do tego, aby reklama przy zastosowaniu testimonial video była odpowiednio skuteczna.